Mehmet Öz ile uzun yaşamın reçetesi

Bu hafta ABD'de en çok konuşulan konuların başında ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün hazırladığı "You: The Owners Manual" (Siz: Kullanım Kılavuzunuz) isimli kitap yer alıyor. İnternetten aldığı ön siparişle "Harry Potter" ve "Da Vinci'nin Şifresi"ni geride bırakan kitap, çıktığı gün 350 bin sattı. Columbia Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Öz'ün Cleveland Hastanesi uzmanlarından Micheal Roizen ile birlikte yazdığı kitap, Amazon.com eleştirmenleri ve okuyucularından da tam puan aldı. Bir yandan uzmanlık alanında imza attığı başarılarla dünyanın sayılı kalp cerrahları arasına giren Mehmet Öz, bir yandan da toplum sağlığı konusundaki çalışmalarıyla kendinden söz ettiriyor. Özellikle Amerikan halkı üzerinde çok özel bir etkisi olan Öz, yaşadığı ülkede neredeyse pop starlar kadar ilgi görüyor. Yazdığı her kitap aylarca çok satanlar listesinden inmiyor, yaptığı programlar reyting rekorları kırıyor.

Dünyanın en ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'e göre kalp krizinin başlıca nedeni aşırı kilolar. Yaptığı buluşlarla Amerika'da 'milenyum doktoru' seçilen ünlü kalp cerrahımız Prof. Dr. Mehmet Öz, uzun ve sağlıklı yaşamanın reçetesini verdi.

Günde sekiz bardak su içmek kalp krizi riskini yarı yarıya azaltıyor
Dünyaca ünlü Prof. Dr. Mehmet Öz, kalp krizinden korunmanız için önerilerde bulundu: Aşırı şişmanlıktan kaçının. Kolesterol seviyenize dikkat edin. Son yapılan bir araştırmaya göre, günde beş bardağın üzerinde su içenlerde kalp krizi geçirme oranı yarı yarıya azalıyor; sekiz bardak su için.
Kalbinizi doğru besleyin; haftada bir kez balık yiyin Günde en az bir avuç ceviz yiyin.
Her sabah aç karnına bir bardak ılık suyun ardından bir avuç ceviz yenmeli.
Araştırmalara göre bu, kalp rahatsızlığı riskini yüzde 60'a varan bir oranda azaltacaktır.
Unutmayın; bu besinleri tüketerek, takvim yaşınızdan ortalama 3 yıl daha genç kalabilirsiniz.

 
Dizayn Etkinpatent